Hakkımda

20 Şubat 1992 yılında İzmir’de doğdum. 2016 yılında Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden diyetisyen unvanı ile mezun oldum.

Üniversite eğitimim boyunca onkoloji hastalarında beslenme, diyaliz hastalarında beslenme, yoğun bakım hastalarında beslenme, çocuk beslenmesi, hastalıklara özgü beslenme klinik stajlarımı ve diyet polikliniklerindeki stajlarımı başarı ile tamamladım. Zorunlu olarak tamamlamam gereken stajlar dışında İzmir’de gönüllü olarak çeşitli beslenme ve diyet danışmanlığı merkezlerinde gözlem ve uygulama yapma fırsatım oldu. Lisans eğitimim boyunca hastanelerde çeşitli sağlıklı beslenme çalışmalarında görev aldım.

Alanımda uzmanlaşmak için üniversiteden mezun olduğum 2016 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Anabilim dalında tezli yüksek lisans eğitimime başladım. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören kanser hastaları üzerine tez çalışmamı yürüttüm. 2019 yılında “Beslenme ve Diyet Uzmanı” unvanını aldım. Yüksek lisans çalışmamı Antalya’da gerçekleştirilen “Kepan 11.Klinik Enteral Parenteral Nütrisyon Kongresi’nde sözlü bildiri olarak sundum.
Mezun olduktan sonra klinik, danışmanlık merkezleri, spor salonu ve pilates salonlarında beslenme danışmanlığı vermemim yanında beslenme seminerleri ve eğitimleri de düzenledim. 2017 yılından bu yana farklı şehir ve ülkelerde yaşayan danışanlarımı online diyet sistemi ile takip etmekteyim. Aralık 2021 tarihi itibari ile de Elif AK Beslenme Danışmanlığı Merkezinde hizmet vermeye başladım.

Mesleki bilgi ve gelişimim için de kurs, kongre ve sempozyumlara katılmakta ve beslenme alanındaki güncel yabancı yayınları takip etmekteyim. Kişilerin hayat stillerine ve sağlık problemlerine uygun sağlıklı beslenme, sağlıklı kilo alma-kilo verme, kilo koruma, gebelik, emziklilik, çocukluk dönemi, adölesan dönemi beslenmesi, sporcu beslenmesi kurumsal beslenme, menü yönetim ve planlama alanlarında hizmet vermekteyim.