KİŞİYE ÖZEL KİLO ALMA PROGRAMI

Beden kütle indeksinin 18,5 kg/m2’nin altında olması zayıflık olarak tanımlanmaktadır. İdeal kilonun üzerinde olmak metabolik, kalp damar ve kanser gibi pek çok hastalık riskini artırır.  Peki tam tersi   durumda ne olur?

İdeal kilo altındaki vücut ağırlığı bağışıklık fonksiyonunu bozabilir ve enfeksiyon riskini artırabilir. Ayrıca halsizlik, konsantrasyon güçlüğü, kadınlarda regl dönemlerinde gecikme ve düzensizliğe neden olabilir.

Bir bireyin kilo alamamasının pek çok nedeni vardır: Az beslenme, metabolik sorunlar ve besin emilimindeki sorunlar. Bu nedenle kilo alamayan birey için ilk yapılması gereken detaylı bir sağlık   kontrolüdür.

Kilo almak ve ideal kilonuza ulaşmak istiyorsanız bunun aşamalı ve sağlıklı şekilde yapılması önemlidir. Kilo almak için yapmanız gereken ilk şey yeterli kalori alımıdır. Ancak yeterli kaloriyi sağlıklı bir şekilde almanız da önemlidir. Kilo almaya çalışan pek çok kişi çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Yatmadan önce makarna yemek, bol miktarda şekerli besin tüketmek, paket paket cips, abur cubur yemek gibi.. Evet bu şekilde beslenme kişiye kilo aldırır fakat kilo alırken tek amacınız yağlanmak olmamalıdır.